• محیط زیست

    حفظ ذخایر زیست محیطی وظیفه ما و ارمغانی برای فرزندان ماست.

  • توجه به فضای سبز

    در نیروگاه های این شرکت فضای سبز جزء جدایی ناپذیر تجهیزات است .

در شرکت تولید نیروی جنوب غرب صبا دیدگاه متعالی و نهادینه شده ای به موضوع مسئولیت اجتماعی و حفظ محیط زیست به عنوان سرمایه ای برای نسل حاضر و آیندگان وجود دارد . لذا این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان برق در جنوب کشور، در جایگاه یک مجموعه صنعتی پیشرو، در توسعه کسب و کار، مسؤولیتهای اجتماعی خود را مد نظر قرار داده و خواهد داد .

توجه به مقولات سلامت، ایمنی، محیط زیست (HSE) مورد تأکید همیشگی مدیران اجرایی ما بوده و نقشی مهم در سراسر بخش های اجرایی ، ستادی و نیروگاه های تحت پوشش است . . این امر ریشه در اهمیت حفظ سلامت منابع انسانی به طور عام و به ویژه دخیل در کسب و کار شرکت و نیز اهمیت حفاظت از محیط زیست دارد.

علاوه بر این، تلاشهای متعددی در جهت ارتقاء راندمان محصولات تولیدی از طریق همکاری با دارندگان جدیدترین فناوریهای مرتبط در سطح جهان و دستیابی به دانش روز انجام در حوزه تولید برق در نیروگاه های تحت پوشش خودو داشته است .

این شرکت معتقد است در کنار مسئولیت خطیر تأمین برق مردم ایران سرافراز به خصوص در مناطق اهواز و خرمشهر ، وظیفه حفظ محیط زیست و قوانین اجتماعی از اصلی ترین وظایف ماست.

ضمن اینکه در نیروگاه های این شرکت ، فضای سبز بخش زیادی از محیط را پوشش می دهد.

پروژه عظیم جنگل کاری در نیروگاه خرمشهر

این شرکت همزمان با احداث نیروگاه خرمشهر در منطقه آزاد اروند اقدام به خرید یک قطعه زمین در مجاورت نیروگاه نموده و پروژه عظیم جنگل کاری را با هدف حفظ محیط زیست و توسعه گونه های گیاهی در منطقه را آغاز نمود . در حال حاضر بخش عظیمی از آماده سازی زمین و زهکشی و احداث شبکه آبیاری آن انجام شده و به زودی با کاشت درختان ثمر ده از جمله نخل در محل نیروگاه ، سرسبزی و طراوت بی نظیر برای منطقه خرمشهر به ارمغان خواهد آورد.

نیروگاه زرگان – نیروگاه سبز

باتوجه به قرار گیری نیروگاه شهید مدحج (زرگان اهواز ) در نزدیکی شهر اهواز ، این شرکت پس از خرید نیروگاه از دولت اقدام به توسعه وسیع فضای سبز در نیروگاه نموده به صورتی که در حال حاضر تمامی فضای ازاد نیروگاه دارای پوشش گیاهی می باشد . ضمن اینکه برای حفظ پایداری محیط زیست اقدام به درختکاری از جمله درختهای زیتون و کونه کارپوس که سهم بسزایی در بهبود کیفیت هوای محیط و کاهش آلودگی زیست محیطی دارد.

پروژه عظیم جنگل کاری در نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر

گامی عظیم در حفظ محیط زیست و آبادانی خرمشهر سرافراز

زیبایی چشم نواز
طراوت محیط
حفظ خاک
زمین سبز
آسمان آبی